Yetkilendirilmiş Yükümlü Soru Formu Hazırlama Rehberi, İstanbul'da Düzenlenen Seminer ile Tanıtıldı

2 Aralık 2016 tarihinde Türkiye İhracatçılar Meclisi Konferans Salonunda düzenlenen ve dış ticaret sektörünün yoğun ilgi gösterdiği seminer ile hem yetkilendirilmiş yükümlü statüsü ile ilgili genel bilgilendirme yapılmış hem de statü başvurusunda doldurulması gereken soru formu ile ilgili Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğünce hazırlanan “Soru Formu Hazırlama Rehberi” tanıtılmıştır.

Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürü Sayın H. Hasan Murat ÖZSOY, yaptığı konuşmada ülkemizin artan ticaret hacmine değinmiş ve bu kapsamda yetkilendirilmiş yükümlü statüsünün önemine dikkat çekmiş, onaylanmış kişi statü belgesi ile ilgili yapılan son değişikliklerin altını çizmiştir.
 
İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Sayın Halil İbrahim BOZKUŞ tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından, Ticaretin Kolaylaştırılması Daire Başkanı Sayın Jale ARSLAN tarafından başvuru sürecine ilişkin genel bir değerlendirme yapılmış ve Gümrük ve Ticaret Uzmanları Merve KAYA ile Neslihan ÜRKMEZ tarafından soru formunun nasıl doldurulması gerektiğine ilişkin ayrıntılı bilgilendirme yapılmıştır.