Risk Analizi Şubeleri Personeli Çalıştayda Bir Araya Geldi.

28-30 Aralık 2013 tarihleri arasında Afyon’da Risk Analizi şubeleri personeline yönelik Çalıştay düzenlendi. Çalıştaya Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürü Harun USLU, Genel Müdür Yardımcısı Ali TOKSÖZ, Daire Başkanları Muhammet Ali BAYLAN ve Halil İbrahim BOZKUŞ’un yanı sıra, Dünya Gümrük Örgütü’nde Risk Yönetimi biriminin yöneticisi olan Oğuz ÖNAL da katıldı.
Çalıştay’da Oğuz ÖNAL tarafından risk analizi konusunda dünyadaki en iyi uygulama örnekleriyle ilgili sunuşlar yapıldı. Ayrıca risk analizi ve risk yönetimi konularıyla ilgili Dünya Gümrük Örgütü’nün perspektifini yansıtan anlatımların yanı sıra Dünya Gümrük Örgütü tarafından hazırlanan iki ciltlik Risk Yönetimi Külliyatı hakkında da açıklamalarda bulunuldu.
Diğer taraftan, Risk Analizi Şubelerine özet beyan risk analizi, kara kapıları ve transit işlemlerinde risk analizi konularında sunumlar yapılarak taşradan katılan personelle karşılıklı müzakereler yapıldı.
Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürü Harun USLU, katkılarından dolayı Dünya Gümrük Örgütü’nde Risk Yönetimi biriminin yöneticisi olan Oğuz ÖNAL’a teşekkür etti.
Son bir yılda yapılan çalışmaların değerlendirildiği Çalıştay, karşılıklı iyi niyet temennilerinin ardından sona erdi.