Bölge Müdürlükleri Kontrol Şubesi Personeline Muhasebe Ve GÜVAS Eğitimi Verildi.

Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlükleri Kontrol Şubelerinde görevli gümrük muayene memurlarına yönelik olarak düzenlenen Firmalarda Muhasebe Tabanlı Gümrük Kontrolleri ve GÜVAS Veri Analizi” konulu Eğitim Programı 8-10 Aralık 2014 tarihleri arasında Ankara’ da yapıldı. Bölge Müdürlükleri Kontrol Şubelerinde görevli 57 muayene memurunun yanı sıra Genel Müdürlüğümüz Kontrol Dairesinde görevli muayene memurları da Eğitim programına iştirak etti.

Açılışını Bakan Yardımcımız Sn. Fatih METİN’in yaptığı eğitim programına, Müsteşar Yardımcısı Sezai UÇARMAK, Genel Müdür V. Harun USLU ve ilgili diğer yöneticilerimiz Bölge Müdürlükleri Kontrol Şubelerinde görevli personel katılmıştır. Eğitim Programının 1. ve 2. günü Gümrük ve Ticaret Başmüfettişi Abbas YAŞAR tarafından Dış Ticaret İşlemlerinin muhasebeleştirilmesi, muhasebe kayıtları üzerinden firmaların kontrolü, kapsamlı bir şekilde anlatılmıştır. 3. Gün ise Genel Müdürlüğümüz Kontrol Dairesi personeli tarafından GÜVAS sorgulamaları, veri analizi ve uygulama örnekleri anlatılmış, ardından 2014 yılı Kontrol Şubeleri çalışmaları değerlendirilmiştir.

Eğitim Seminerinin sonunda, yapmış oldukları başarılı ve örnek çalışmalardan dolayı bazı Bölge Müdürlüklerine ve Kontrol Şubesinde çalışan Muayene Memurlarına Genel Müdür Yardımcımız Ali TOKSÖZ ve Eğitim Dairesi Başkanı Önder UYSAL tarafından plaket verilmiştir.