2013 Yılı Kontrol Çalışmaları Afyon’da Düzenlenen Çalıştayda Değerlendirildi.


Genel Müdürlüğümüz Kontrol Dairesi ve Bölge Müdürlükleri Kontrol Şubelerince yürütülen vergi kontrol çalışmaları, 28-30 Aralık 2013 tarihleri arasında Afyon’da düzenlenen Çalıştayda ele alındı.
Çalıştaya Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürü Harun USLU, Genel Müdür Yardımcısı Ali TOKSÖZ, Kontrol Dairesi Başkanı Halil İbrahim BOZKUŞ, Risk Analizler Dairesi Başkanı M.Ali BAYLAN, Şube Müdürü Yavuz ÖZ’ün yanısıra Kontrol Dairesinde ve Bölge Müdürlükleri Kontrol Şubelerinde görevli Muayene Memurlarınca katılım sağlandı.
Çalıştayın ilk bölümünde Dünya Gümrük Örgütü’nde Risk Yönetimi biriminin yöneticisi olan Oğuz ÖNAL tarafından ithalat ve ihracat kontrollerinde firma hedeflemeleri konusunda sunum yapıldı.
Genel Müdürlüğümüzün 2013 yılı Kontrol işlemlerinin ele alındığı diğer toplantılarda, “ Firma Denetimlerinin Genel Usul ve Esasları” ile yıl içerisinde yapılan çalışmalar sırasında tespit edilen gelir eksiklikleri ve bunların sonuçlarına yönelik değerlendirmeler yapıldı.
Toplantı sonucunda, Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürü Harun USLU tarafından Kontrol Şubelerinde çalışan muayene memurlarına yaptıkları çalışmalar ve katkılarından dolayı teşekkür edildi.
Son bir yılda yapılan çalışmaların değerlendirildiği Çalıştay, karşılıklı iyi niyet temennilerinin ardından sona erdi.